Modelowanie rogówki laserem – o metodach korekcji wad wzroku

Na https://tinyurl.com/y6e883ef odnajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o femtoLasik.

Korekta laserowa wzroku to obecnie najpopularniejsza metoda korekcji krótkowzroczności, dalekowzroczności, presbiopii oraz astygmatyzmu, jednakże mało pacjentów jest świadomym tego, że zabiegi te są realizowane przy użyciu różnych technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezinwazyjna, bezbolesna, a przy tym bezpieczna metoda korekty wzroku

FemtoLASIK (nierzadko nazywany też All-Laser-LASIK) to bezbolesna, całkowicie bezpieczna, a przy tym bezinwazyjna metoda korekty takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), dalekowzroczność (do +4 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii) oraz w niektórych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie jest długi – biegły lekarz optometrysta potrafi przeprowadzić go w mniej niż 20 minut. Atutem tego zabiegu jest to, że pacjent bardzo szybko odzyskuje ostrość wzroku – praktycznie w ciągu dnia po zabiegu może podjąć na nowo swoje normalne zadania. Zabieg dzielony jest na 2 etapy i przeciwnie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana przy użyciu mikrokeratomu. Podczas zabiegu FemtoLASIK na początku przy pomocy lasera femtosekundowego odseparowuje się płatek rogówki o grubości blisko 0,1 milimetra, a w kolejnej fazie następuje kształtowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

Inną odmianą zabiegu FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest spersonalizowana dla każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu optometrysta przygotowuje topografię rogówki i na jej podstawie programuje poszczególne ruchy lasera. Ten rodzaj zabiegu wykonuje się u pacjentów z dalekowzrocznością oraz astygmatyzmem, których rogówka charakteryzuje się niestandardowym kształtem.

Metody EBK i LASEK

Pozostałe metody korekcji wzroku to przykładowo:
EBK, w którym po znieczuleniu oka usuwany jest z rogówki nabłonek (ulega on później naturalnej regeneracji), a następnie modeluje się rogówkę za pomocą lasera excimerowego. EBK nazywana jest zabiegiem powierzchniowym, bowiem wiązka lasera nie ingeruje w głębsze warstwy rogówki. EBK można jednakże zastosować jedynie do korekty nieznacznych wad wzroku.
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z różnych przeciwwskazań nie jest zalecane wykorzystanie metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płat nabłonka rogówki ściągany jest nie laserem, a alkoholem.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]