Cechy i działanie aparatu ultradźwiękowego

Skieruj się tutaj, aby zamówić aparat do ultradźwięków.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci coraz częściej stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bo właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do redukowania napięcia mięśniowego, poprawy przepływu limfy oraz łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie 100 lat, bazuje na dwóch typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – ścięgien, wiązadeł, blizn oraz stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku lub przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją doskonałą kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje sporą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]