Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Dowiedz się, gdzie zamówić panele drewniane podłogowe.

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę chwil, a każdy upora się z tym bez pomocy profesjonalistów. Jak zatem zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – dopuszczalna wilgotność wylewki to 3%. Powinieneś pamiętać także o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwa dni, aż wyparuje z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Zanim je położysz, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Podobnie jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na skoki ciepła w pomieszczeniu. Należy więc zostawić odstępy przyścienne o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]