Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Więcej informacji o tajemniczych miejscach w Małopolsce na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego zdarza się, że ciężko odnaleźć się w natłoku informacji o zbliżających się imprezach sportowych czy kulturalnych oraz ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

By przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale też o wystawach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Turyści myślący o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której ekspresowo znajdą muzea i zabytki, schroniska, pensjonaty i hotele, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Prócz tego dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, piękno lokalnego folkloru oraz trasy rowerowe.

Serwis o zabytkach w Małopolsce z myślą o zagranicznych podróżników

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina również o turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych południowych miejscowości. Newsy zawarte na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale także w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim oraz rosyjskim. Niezwykle pomocny dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe słowa i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas pobytu w Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Lokalizacja firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego