Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychu

Część śmieci nie może znaleźć się w typowym zbiorniku na odpady. Powody tych zakazów są przeróżne – czasem śmieci przekraczają dopuszczalne wymiary, innym razem zabraniają tego wprowadzone w naszym kraju przepisy. Jak poradzić sobie z tymi kłopotliwymi odpadami? Możemy przetransportować je do pobliskiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOKU-u. We wszystkich gminach musi pracować co najmniej jeden PSZOK, jakkolwiek w największych miastach niekiedy mamy możliwość wybierać spośród kilku punktów. Na nieszczęście to rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla osób, które mają własny samochód i dużą ilość niezagospodarowanego czasu. Reszta odpowiedzialnie zrobi, wybierając wynajem kontenera na odpady.

Renowacje i sprzątanie strychów – czy warto wypożyczyć kontener na śmieci?

W trakcie wszelkiego typu robót generowane są nietypowe odpady. Z reguły są to renowacje mieszkań i przebudowa domu – idzie najczęściej o duże ilości gruzu, a także opakowań po materiałach budowlanych. Wynajęcie kontenera będzie też idealnym wyjściem, jeżeli planujemy opróżnianie strychu – w takim przypadku zgromadzimy w nim wszystkie niepotrzebne od wielu lat stare meble, sprzęty oraz zepsute urządzenia. Roboty budowlane czy opróżnianie strychów będą znacznie mniej uciążliwe, jeśli z okna mieszkania do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, dzięki któremu bez ryzyka przetransportujemy odpady bez potrzeby częstego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Komu zlecić wywóz odpadów i sprzątanie strychów bądź piwnic?

Kontenerowy wywóz rozmaitych śmieci, ale również sprzątanie strychów, to usługi oferowane między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o pożądanej objętości, który ten w czasie określonym w umowie może wypełnić niepotrzebnymi meblami albo odpadami remontowymi. Kontener jest w następnej kolejności wywożony z miejsca prac, a jego zawartość przekazywana jest do punktu, w którym będzie legalnie przetworzona zgodnie z obowiązującym prawem.