Wyróżnij swój klip reklamowy – zamów filmowanie z powietrza

Kadry z lotu ptaka są niewątpliwą ozdobą każdego filmu. Bez względu na to, czy rejestrowane są terytoria leśne, tereny nad jeziorami albo rzekami czy też ulice miast, z powietrza prezentują się zazwyczaj znacznie bardziej efektownie niż z poziomu gruntu. Nie zaskakuje więc to, że filmowanie z powietrza jest często wykorzystywane przez operatorów rozmaitych produkcji – zarówno tych komercyjnych, jak i niezależnych. Jeszcze niedawno ich sfilmowanie było niesłychanie uciążliwe i kosztowne – wiązało się z wymogiem wynajęcia samolotu lub helikoptera oraz użyciem stosownego ekwipunku. Współcześnie jednakże filmowanie z powietrza jest dużo mniej kosztowne i dość proste pod kątem logistyki – wystarczy wykorzystać do tego drona. O czym pamiętać wybierając profesjonalistę, który nagra dla nas takie zdjęcia? Kiedy warto zdecydować się na takie filmy?

Co można zaprezentować za pomocą filmowania z powietrza?

Filmowanie z powietrza to technika, którą pomyślnie używa się w różnych projektach reklamowych. Znakomicie sprawdza się w filmach promocyjnych. Nieistotne jest to, czy idzie o kilkuminutowe filmy, czy może rozbudowane, kilkunastominutowe produkcje. Ujęcia z powietrza mogą urozmaicać klipu lub też tworzyć jego większą część (a w poniektórych sytuacjach wręcz jego całość). Filmy z tego typu zdjęciami można użyć do promowania rozmaitych firm – zarówno mniejszych inicjatyw, jak i sporych przedsięwzięć. Dobrze sprawdzą się również w promowaniu działalności urzędów miejskich (szczególnie, jeśli chodzi o spoty kierowane do turystów i dotyczące budowy infrastruktury) bądź stowarzyszeń zajmujących się ochroną przyrody. Filmowanie z powietrza to także świetny sposób na to, żeby przedstawić stopień zaawansowania i skalę rozmaitych inwestycji – m.in. budowlanych, przemysłowych czy drogowych.

Do filmowania z powietrza wybierz kompetentnego operatora z certyfikatem UAVO

To, jak będą wyglądały produkcje z zdjęciami z drona zależy w sporej mierze od zręczności operatora sprzętu. Wiele na temat jego kwalifikacji, jak również jakości drona i używanej w nim kamery, powiedzą nam klipy, które ta firma dotychczas wykonała – w większości wypadków mamy możliwość obejrzeć je online. Sterujący sprzętem rejestrującym powinien dysponować również świadectwem kwalifikacji operatora drona (UAVO), poświadczający jego zdolności i pozwalającym na legalne odbywanie lotów komercyjnych VLOS (w zasięgu wzroku) oraz BVLOS (czyli poza zasięgiem wzroku).