Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Na samopoczucie lokatorów w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią dom przed zimnem i wilgocią, a także izolują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie ewentualne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale także i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]