Serwis okien – w jakich przypadkach warto skorzystać z takiej usługi?

Sporo osób próbuje samodzielnie rozwiązywać komplikacje z oknami, jednakże nie zawsze jest to odpowiednim pomysłem. Działania osoby, która nie jest specjalistą, mogą przysporzyć więcej szkody aniżeli pożytku. Kiedy tak właściwie należałoby wezwać serwis okien?

Do jakich kłopotów można wzywać serwis okien?

Zastanawiasz się, czy warto wzywać serwis okien do problemu, jaki zauważasz w działaniu twojego okna? Odpowiedź zawsze brzmi tak samo: tak! Profesjonaliści zajmują się jakąkolwiek nieprawidłowością, bez znaczenia, czy jest on ogromna, czy wydaje się malutka oraz niewiele znacząca. Od czasu do czasu zdarza się, iż nieduże usterki okazują się ogromnymi problemami, których nie sposób rozwiązać bez pomocy profesjonalisty, dlatego nie ma powodów, by wahać się z wzywaniem serwisu.
Serwis okien w większości wypadków jest zamawiany do takich mankamentów jak niedomykające się czy też ciężko zamykające się okna, przeskakująca bądź obracająca się dookoła klamka, nieszczelności, uszkodzone zawiasy, rama lub też szyba czy też zużyte lub ewentualnie popsute mechanizmy, okucia czy też inne podzespoły okna.
Serwis okien naprawia również wszystkie wady fabryczne i montażowe okien.

Należałoby nie zapominać, iż serwis okien specjalizuje się również drzwiami balkonowymi.

Kiedy jeszcze należałoby wezwać serwis okien?

Zalecenia jasno mówią o tym, żeby wzywać fachowców mniej więcej co pół roku, raz przed sezonem letnim oraz raz przed zimowym, nawet jeśli nie występują żadne komplikacje z działaniem okien. Dlaczego? Chodzi regulację – odpowiednio wyregulowane okna poprawniej kontrolują ilość wpuszczanego powietrza.
Jeszcze jednym powodem, dla którego powinno się regularnie zamawiać serwis okien, jest konserwacja – pomaga ona ustrzec się ewentualnych problemów w przyszłości oraz dłużej weselić się porządnie działającymi oknami. Okna muszą być poddane konserwacji przynajmniej raz w roku.
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że serwis okien należałoby wzywać też bezpośrednio po postawieniu lub ewentualnie odbiorze domu bądź też lokalu mieszkalnego po to, aby eksperci wykonali uszczelnienie – przez nieszczelne okna może uciekać z pomieszczenia nawet 30% ciepła.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]