Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Usuwanie infekcji WordPress - skieruj się tu po dalsze informacje o tej usłudze.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów i stron internetowych działających z jego wykorzystaniem liczy się w tym momencie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony postawione na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W razie zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, potrzebne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowanego WordPressa?

Ze witryny wysyłana jest niechciana poczta? Logowanie jest zablokowane? Wpisy na stronie zostały podmienione bez Twojej ingerencji? A może na witrynie znalazłeś linki do obcych Ci adresów? To zaledwie kilka z częstych objawów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich przypadkach konieczne jest natychmiastowa reakcja, aby znaleźć powód infekcji, a następnie przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerów powinno się powierzyć ekspertom od tego rodzaju zadań, bowiem usuwanie wirusów z WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy codziennie zajmują się tylko projektowaniem stron oraz sklepów internetowych na tym CMS-ie.

Usuwanie malware ze strony internetowej – skrupulatne sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych prowadzą drobiazgowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Analizują kod użytych na stronie wtyczek i szablonów, jak również pliki wp-config oraz htaccess. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, zmniejszające ryzyko powtórnej ataków. Jeżeli długotrwałe zainfekowanie było powodem dodania strony do listy wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa eksperci mogą podjąć także niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Likwidacja wszystkich efektów zawirusowania nie daje pewności, że podobny kazus nie powtórzy się w późniejszym okresie, toteż istotne jest regularne aktualizowanie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]