Mikropigmentacja skóry głowy – skuteczne ukrycie efektów łysienia

Utrata włosów jest skutkiem kilku czynników i może dotyczyć przeróżnych sfer ciała. Jednakże gdy łysienie dotyka głowy, a więc miejsca które stale pozostaje na widoku i które nie da się prosto skryć przed wzrokiem osób trzecich, może to spowodować niską samoocenę i źle wpłynąć na postrzeganie swojego ciała.

Behawioralne i medyczne przyczyny utraty włosów

Włosy tracimy systematycznie. Codziennie wypada ich średnio sto sztuk i jest to ilość, której zwykle nie zauważamy. Dużo czynników może jednakże dostrzegalnie przyspieszyć proces utraty włosów. Łysieniemiewa podłoże medyczne, jak m.in. łysienie plackowate lub androgenowe, ale tak samo istotnym czynnikiem jego nasilenia są nasze własne przyzwyczajenia. Utrata włosów może być rezultatem niezdrowego odżywiania się, nieprawidłowo lub za często wykonywanego farbowania lub rozjaśniania włosów oraz niepoprawna ich pielęgnacja. Istotne oddziaływanie na nasze włosy ma także stres, jaki odczuwamy z różnych powodów. Stres powoduje łysienie na tle nerwowym, a w wielu sytuacjach doprowadza wręcz do tego, iż osoba bezwiednie sama skubie kępki włosów z głowy czy z twarzy i w rezultacie niszczy ich mieszki.

„Tatuaż” – alternatywa dla przeszczepu włosów

Przeszczep umożliwia odbudowę włosów po całkowitym ich wypadnięciu oraz leczenie przerzedzonych włosów. Zabieg ten niestety łączy się w wysokimi kosztami i nie wszyscy pacjenci mogą ponieść taki wydatek. Istnieje natomiast alternatywa – mikropigmentacja skóry głowy, która z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie. To zabieg mikropigmentacji medycznej, który polega na kamuflowaniu skutków łysienia poprzez umieszczenie w płytkich warstwach skóry pigmentu, który imituje nieznacznie odrośnięte włosy. Tym sposobem przy rzadkich włosach otrzymuje się efekt bujniejszej fryzury, z kolei na całkowicie wyłysiałej głowie – efekt krótkiej fryzury. Fakt, że skóra jest pokryta barwnikiem jest praktycznie niedostrzegalny i da się to wyczuć dopiero po bezpośrednim dotknięciu skóry. Trzeba zaznaczyć, że mikropigmentacja skóry głowy to nie zabieg leczniczy i nie spowoduje pojawienia się nowych włosów. Z kolei barwnik ze względu na regeneracji skóry powoli blednie i zwykle po 12 miesiącach potrzebne jest powtórzenie zabiegu.

Lokalizacja firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]