Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

Aktualna oferta chrzcin w Krakowie znajduje się pod tym linkiem.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszą wielką rodzinną okolicznością dotyczącą ich nowo narodzonego dziecka, zatem starają się, żeby wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Przygotowanie chrzcin może być jednakże niełatwym zadaniem, szczególnie jeżeli na imprezie ma pojawić się duża liczba bliskich oraz przyjaciół. Niżej znajdziesz kilka porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Przygotowanie chrzcin – możesz wskazać oczekiwany podarek dla swojego dziecka

Kiedyś chrzciny miały miejsce natychmiast po narodzinach malucha, czasami wręcz w tym samym dniu, z uwagi na dużą śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzciny przeobraziły się w doniosły dzień nie tylko dla najbliższych malucha, w związku z tym są wyprawiane przeważnie 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na wnikliwe przemyślenie najważniejszych aspektów tej okoliczności, czyli wybór świątyni, w której będzie mieć miejsce uroczystość, jak również ojca i matki chrzestnych. Umawiając z parafią termin sakramentu warto wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie zaproszonych gości, a także przygotowanie dla nich poczęstunku i noclegu, jeżeli będą przybywać do nas z odległych miejscowości. W przesłanych zaproszeniach radzimy umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest konieczne do obliczenia ile osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie krępujmy się też poinformować, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście przeważnie kupują zabawki, natomiast rodzicom więcej radości dadzą praktyczne podarki, jak chociażby fotelik samochodowy, wózek dla dziecka oraz ubranka.

Na co zwrócić uwagę dobierając lokal na chrzest?

Jeszcze dwadzieścia lat temu chrzciny urządzano najczęściej w domu rodziców malucha, z tej przyczyny nie wszyscy uczestnicy ceremonii w świątyni mogli być gośćmi odświętnej biesiady. Współcześnie normą jest już wspólny obiad dla sporej grupy członków rodziny oraz bliskich i dalekich znajomych dumnych rodziców. Sprawdzając oferty sal, w których można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zapewnią cudownie przystrojone miejsce, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przyrządzi jadłospis współgrający z charakterem imprezy oraz który zagwarantuje kompetentną obsługę gości. Jeśli sakrament zaplanowany jest na okres letni, zalecamy wybrać salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym rodzina lub fotograf zrobi śliczne zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast ślęczeć przy stoliku mogą harcować na dworze. kluczowy jest też taki wybór lokalu na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca docelowego był szybki, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do zarezerwowanego hotelu czy domu.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]