Komunia – jak je zorganizować i jak wybrać odpowiednią salę?

Lokal na komunie - ta niezwykła oferta wszystkich usatysfakcjonuje.

Impreza komunijna jest dla dziecka równie oczekiwanym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bowiem to często pierwsza istotnie poważna impreza dla rodziny, na której dziecko wie, iż wszystko skoncentrowane jest wyłącznie na nim. Dlatego też rodzice robią wszystko, żeby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – szukaj natychmiast jak zostanie ustalona data wydarzenia

Już przed etapem rozsyłania zaproszeń na komunię rodzice muszą się zdecydować czy przyjmą rodzinę we własnym mieszkaniu czy niezbędne będzie zarezerwowanie lokalu. Goszczenie zaproszonych w mieszkaniu jest zazwyczaj opcją wtedy, gdy przygotowujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, lecz to już rzadkość. Obiady komunijne przeistoczyły się w ostatnich czasach w głośne wydarzenia rodzinne, na które sprasza się niekiedy do kilkudziesięciu gości, wskutek czego zazwyczaj organizowane są w restauracjach i domach weselnych. Jeśli chcemy zabukować pojemną salę, zalecamy wziąć się za poszukiwania lokalu, od razu jak będzie ogłoszona data przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym znaczną trudnością może być również znalezienie wolnego dostawcy cateringu, w związku z tym warto wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje na stałe z doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu menu na komunie. Niezbędne jest też to, by sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, aby dojazd wszystkich gości z kościoła był wygodny i szybki.

Organizacja przyjęcia komunijnego – nie zapomnij o zdjęciach na pamiątkę

Rozważ wynajęcie fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak późniejszą zabawę gości. Zwyczajem są także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię musi więc oferować zjawiskowe, estetyczne pomieszczenia. Innym atutem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Opcja wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża liczba, zalecamy wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi zabawami.
Naturalnie, zaproszeni na przyjęcie komunijne przywiozą podarki dla dziecka. Rodzice z reguły zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek nie będzie w złym tonie, jeżeli napiszemy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, np. zabawek-pistoletów bądź kosztownej biżuterii.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]