Czym jest pozycjonowanie stron?

Więcej informacji o pozycjonowaniu w wyszukiwarkach - kliknij tutaj.

Pozycjonowanie stron internetowych to wiele działań mających na celu zwiększenie obecności stron w bezpłatnych (czyli w organicznych wynikach wyświetlanych w wyszukiwarce. Im wyżej strona pojawia się w SERPach, tym większy ruch w witrynie, co w efekcie powinno prowadzić do zwiększenia przychodów firmy. Kolejnym atutem tego działania jest poprawa rozpoznawalności marki, usługi czy też produktu.

Algorytm Google analizuje każdą stronę internetową na podstawie blisko dwustu najrozmaitszych czynników. Wynik tej ewaluacji wpływa na to, na której pozycji strona bądź jej podstrona pojawi się użytkownikom przeglądarki w wynikach wyszukiwania na konkretną frazę. Za niezwykle ważne czynniki rankingowe zawodowcy ds. SEO uznają np. jakość contentu, PageSpeed, a także linkowanie (on-site i off-site).

Wyszukując w przeglądarce Google jakąś frazę, użytkownikowi ukazuje się wykaz stron, których zawartość została uznana za najbardziej dopasowaną do powyższego zapytania. Które strony wyświetlają się w wynikach najwyżej? Na pewno te, których zawartość jest bardzo rozbudowana oraz dobrze wypełniona trafnymi słowami kluczowymi. Na pozycje wpływ ma także prędkość wczytywania się strony (nie tylko w wersji na desktop, lecz i mobile), poprawnie zoptymalizowany kod HTML, jak również liczba stron internetowych publikujących odnośniki do naszej witryny.

Pozycjonowanie sklepów i stron www – zleć je ekspertom z firmy SEO

Algorytm Google cyklicznie jest poprawiany, stąd warto przekazać pozycjonowanie sklepów i stron internetowych specjalistom. Świetnym wyborem będzie agencja SEO mająca wieloletnią praktykę w tym zakresie. W takich agencjach pracuje wielu specjalistów nie tylko od optymalizacji, lecz także social mediów oraz projektowania stron. Pozostawiając pozycjonowanie strony agencji zewnętrznej zaoszczędzone środki i czas można zaprząc w inne akcje marketingowe, które również podniosą przychód firmy.

Pozycjonowanie sklepów i stron – usługa na miarę XXI wieku

Pozycjonowanie to przede wszystkim usługa skierowana do zarządców stron, które służą do ekspozycji i sprzedaży usług bądź produktów firmy. Prowadząc dowolną działalność nieroztropnie jest obecnie nie posiadać strony firmowej bądź ją utworzyć, ale zrezygnować z jej pozycjonowania. Biznes to ciągła rywalizacja o pozyskanie kolejnych klientów. Wedle statystyk blisko 97% klientów sprawdza w internecie opinie o lokalnych usługach, co klarownie pokazuje do jak dużej grupy odbiorców można w ten sposób dotrzeć. A pojawienie się adresu strony lub sklepu na pierwszej stronie wyników wyszukiwania ogromnie zwiększa szansę, iż klient skorzysta z naszych usług.

Lokalizacja firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]