Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?

Dalsze informacje o cateringu świątecznym.

Ostatni miesiąc roku to czas, który spędza się głównie w rodzinnym gronie, jednakże spotkania świąteczne urządzane są też w firmach. Nieraz załoga firmy przygotowuje je na własną rękę, własnoręcznie gotując bożonarodzeniowe smakołyki, lecz w ogromnych przedsiębiorstwach ten model działania raczej sprawdza. Aby więc pomóc sobie zadaniu planowania firmowych śniadań wigilijnych, zarówno tych w małym gronie, jak i tych dużych, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Rodzime świąteczne przysmaki – co oferuje catering świąteczny?

Oczywiście, na wigilijnym stole muszą zająć swoje miejsce tradycyjne świąteczne dania. To zwłaszcza dania rybne, jak chrupki filet z łososia albo karpia, a także zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a w niektórych regionach także zupa grzybowa. Nie może zabraknąć też pierogów z kapustą i grzybami, które zwykle podawane są wraz z wspomnianym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez zimnych przekąsek, między innymi bez sałatki śledziowej czy śledzia z borowikami. Powinno się także zadbać o smakowity akcent na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy lekki sernik, makowiec bądź kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny – nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!

Organizację świątecznego spotkania w firmie trzeba zacząć z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Należy wyznaczyć termin wydarzenia oraz zestawić go z harmonogramem urlopów zespołu. Pozwala to dokładniej oszacować przewidywaną liczbę gości imprezy, a w rezultacie ułatwi zamówienie stosowną ilość porcji. Zalecamy porozmawiać z zatrudnionymi o menu i wspólnie zamówić te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest też to, żeby dowiedzieć się czy któryś z zatrudnionych cierpi na uczulenie, np. na orzechy, które używane są w cieście, albo są w załodze firmy wegetarianie. Dla tych pracowników trzeba zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące potrawy świąteczne akceptują zamówienia przez większą cześć grudnia, niemniej jednak nie warto robić tego w ostatniej chwili.

Lokalizacja firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]