Na czym polega mass collect i czy warto rozważyć jego wdrożenie?

Jeżeli potrzebujesz więcej wiadomości dotyczących mass collect, skieruj się w to miejsce.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji masowych płatności od kontrahentów. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza życie dużym oraz małym firmom.

Na czym polega mass collect?

Funkcja usługi mass collect jest w rzeczywistości niezmiernie prosta. Polega na nadaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się zarazem jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście sprawdza się wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest spora grupa kontrahentów, czyli na przykład w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych, jak również wszelkich branżach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze przydzielenie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (przelew z karty, tradycyjny przelew bądź przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect łączy się także z mniej czasochłonnym księgowaniem należności aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a zarazem wyeliminowaniem możliwych omyłek często mających miejsce w czasie tego procesu.

Mass collect także dla przedsiębiorstw rozliczających poniżej 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest obecnie dostępne we wszystkich bankach (mają ją między innymi mBank i PM Bank) warto rozważyć jego wdrożenie w przedsiębiorstwie, także takim, które każdego miesiąca obsługuje poniżej stu dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a zatem bieżące śledzenie przychodzących należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy owocuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]