Na co możemy przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej wybieranych usług oferowanych przez banki. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic dziwnego, gdyż możemy uzyskać w ten sposób nawet niewielkie sumy – w niektórych bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również stać się sposobem sfinansowania większych zakupów, bowiem najczęściej jego największa kwota to nawet 100 000 złotych, ale klienci o najwyższych dochodach – między innymi prawnicy – mają szansę pożyczyć nawet 500 000 złotych. Ceny kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do aż 16 procent. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak możemy dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, jaki składamy jest bezzwłocznie analizowany, przez co pieniądze trafiają do nas maksymalnie po tygodniu, a dzięki niewielkim wymaganiom, mają szansę ubiegać się o niego również klienci z niedużymi zarobkami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony wszystkim, gdyż tak jak przy każdym rodzaju kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu można przeznaczyć na dowolny cel – zarówno na kupno akcesoriów AGD, jak i samochodu czy sfinansowanie wymarzonego wyjazdu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy pamiętać, że łatwo wtedy o pomyłki, a ich efektem są zazwyczaj duże finansowe tarapaty. Dlatego wybór oferty powinniśmy starannie przemyśleć, zwracając uwagę zarówno na odsetki, jak i inne koszty – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym pomysłem niewątpliwie będą zatem usługi profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie spłacić go bez poważnych problemów.