Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Aby skorzystać z pomocy profesjonalistów biura rachunkowego Katowice, zajrzyj w to miejsce.

Dopilnowanie księgowości w małych firmach jest zwykle powodem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistęksięgowego na etat, zaś ich właściciele nie zawsze umieją sumiennie pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi wielu czytelników – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse firmy ekspertom ds. rachunkowości, zyskamy gwarancję, iż potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się nałożeniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy i pieniędzy – nie trzeba zajmować się finansami na własną rękę, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy również wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

O czym nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie jego cennikiem – podejrzanie niskie koszty usług z reguły oznaczają ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego pracownicy posiadają odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]