Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Poznaj dalsze szczegóły o warsztatach kulinarnych dla dzieci.

Dzieci lubią brać udział w kuchni – podawać i wybierać składniki czy dekorować wypieki. Chcesz wykorzystać zapał kulinarny Twojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak przebiegają takie lekcje.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci uczą się niezależności i rozwijają swoją pomysłowość i co niesłychanie ważne – nabywają praktyczne umiejętności. A zarazem wyśmienicie się bawią. Nauka smacznych przepisów, wybieranie i mieszanie ingredientów i łączenie niecodziennych smaków – to wszystko sprawia, że dzieci z entuzjazmem gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się także z regułami, jakie obowiązują w kuchni, co w dużym stopniu podnosi ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach mogą też brać udział rodzice, jest to zatem wspaniała okazja do spędzenia wspólnie kilku godzić z potomkiem. Opiekunowie mogą przyglądać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a później degustować to, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z wykwalifikowanym szefem kuchni

Spotkania prowadzone są przez 3 godziny zegarowe i odbywają się w Krakowie. W trakcie kursu maluchy szykują deser i danie główne. Młodzi wielbiciele sztuki gotowania mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – podjąć próbę upieczenia ozdobionej świeżymi składnikami, aromatycznej pizzy, czy też przygotować wyborny makaron na słodko bądź słono. W czasie warsztatów dzieci przygotowują także wyborną deser – mus z kruchym ciastem oraz lodami truskawkowymi. Nauka poprzez zabawę to znakomity sposób spędzania wolnego czasu, a samodzielne sporządzanie ukochanych posiłków przynosi dzieciom wiele szczęścia. Nawet bardzo przekorny maluch będzie z zaangażowaniem przykładać się do przyrządzania smakowitej pizzy bądź dekorowania tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje wykwalifikowany szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie oraz wspaniałe nastawienie do maluchów.

Lokalizacja firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]