Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów o Himalaje wyprawa.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Oddziałuje na to sporo elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy nadmienić również o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się polem rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas zatem popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go samodzielnie

Na wstępie warto podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Trudności sprawia także samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejnym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Manaslu i Annapurny

Z jasnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje lub Karakorum sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, iż te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż częstokroć aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]