Wyprawa na górę Kilimandżaro – wycieczka jakich mało

Poznaj dalsze szczegóły o wycieczce na Kilimandżaro.

Wspinaczka na górskie szczyty to ambicja wielu globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Niecodziennych przeżyć z pewnością dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Turystów wabią przede wszystkim kurczące się już lodowce, malownicze widoki, jak również sposobność ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Uhuru, Shira oraz Mawenzi. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga solidnego przygotowania – z uwagi na dużą wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a kapryśne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą dysponować dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto również wyposażyć się w medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni też właściwa profilaktyka – używanie środków odstręczających insekty, a także zakładanie odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A jak uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]