Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Dolomity trekking. Uzyskaj więcej informacji na www.exploruj.pl.

Entuzjaści czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością znają na pamięć większość tras trekkingowych w naszym kraju zlokalizowanych w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Oczywiście budzą one zachwyt, aczkolwiek osoby często uprawiające ten rodzaj sportu po jakimś czasie pragną poczuć powtórnie ekscytację płynącą z wypraw po mało znanym zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w Polsce, skoro można zachwycać się olśniewającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne ostrych grani, turni i baszt skalnych

Dolomity, czyli pasmo górskie położone całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się dużą ilością poszarpanych grani, baszt skalnych i turni, które w trakcie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich naszego kontynentu (jeśli nie świata!), nie dziwi więc, że dekadę temu trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występują bardzo strome stoki, wiele urwisk i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich także niemało łatwych szlaków, z którymi poradzą sobie osoby uprawiające trekking.

Szczyty Tre Cime i Averau – co można zobaczyć podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych miłośników trekkingu z pewnością urzeknie przeprawa przez Dolomity po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych wyposażonych w liny zabezpieczające. Scenariusz wypraw tego typu jest tak ułożony, by ich uczestnicy mieli czas na naukę reguł asekuracji oraz procedur przemieszczania się po takim szlaku. Doświadczeni i wyróżniający się dobrą sprawnością fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po graniach Brenty, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo forsowna, ale jej uczestnicy niewątpliwie będą oo niej pamiętać do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w aktywny sposób zimę, chodząc po mniej stromych terenach na rakietach. Tak można podziwiać między innymi widoki na grupę Tre Cime i Tofany.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]