Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą trekkingów górskich? Nie wahaj się! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Górskie wypady mogą mieć wiele postaci. Od krótkich przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (tak oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie ogromny trud zyskujemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i kontaktu z dziką naturą.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swoich zdolności

Stopień trudności jest uzależniony od terytorium, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści wymieniają trzy poziomy trudności wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do intensywnego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej i co najmniej elementarnej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla uczestników z najlepszą kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i biegłym w użyciu sprzętu, jak również nieobawiających się mało komfortowych warunków obozowania w toku kilkudniowej wędrówki.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W Polsce amatorzy tego typu rozrywki najbardziej upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeżeli zaś chodzi o inne pasma Europy, ogromnym uznaniem cieszą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, a także Karpaty Wschodnie. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby powinny natomiast spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]