Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Jeśli chcesz kupić kaski jeździeckie, koniecznie wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa można kupić 2 typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest przeważnie wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednak tak dobrej ochrony jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie atesty, a także być idealnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca lub pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask jeździecki nie powinno się także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]