Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, wspaniałe widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, a także element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi więc to, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od lat cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowy poziom trudności poszczególnych tras powoduje, iż każdy – także kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane komplikacje mogą stać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach zaleca się skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem wytrawnego przewodnika, nie oznacza jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele

Największym zainteresowaniem wśród miłośników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jednakże z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy organizują także wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]