Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są ze sklejki, lecz można zaobserwować także wersje wykonane ze stali, a niekiedy nawet plastiku. Innymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, które pozwalają na osiągnięcie odpowiednich efektów. Jednak z uwagi na spore koszty nie wszystkie firmy remontowe posiadają swoje szalunki. Gdy będą niezbędne, mogą wszak po prostu je wynająć – tym bardziej, że wynajem szalunków to obecnie bardzo często spotykana usługa.

W jakich przypadkach postawić na wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak przed momentem nadmieniliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeżeli jednak wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą naszej ekipy, dobrze rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy w roku okaże się bardziej korzystne niż ich zakup. Warto wspomnieć również o funkcjonalności, ponieważ trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

Jaka firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, która firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją wybrać? Warto zdecydować się na usługi ekipy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, że szalunki będą wytrzymałe i praktyczne. Naprawdę ważna będzie też dbałość o klienta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości warto zaś wejść do sieci i sprawdzić, co o usługach danej firmy mówią dotychczasowi kontrahenci.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]