Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz szalunki Kraków.

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające stawianie ścian budynków. Najczęściej stosuje się je podczas wylewania ścian betonowych – wtedy są one konieczne do tego, by stosownie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się też podczas stawiania obiektów murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie otworów na drzwi, bramy oraz okna. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego robi się obecnie szalunki i gdzie inwestorzy mogą je znaleźć.

Systemy szalunków

Najstarszym typem szalunków jest struktura utworzona z grubych sklejek połączonych ze sobą gwoździami albo drewnianych desek, którą można użytkować ponownie po rozmontowaniu. Demontaż takich szalunków jest jednakże kłopotliwy – większa część wykonawców i inwestorów decyduje się zatem na użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów przeznaczonych do szybkiego i nieskomplikowanego składania bądź rozkładania. Tego rodzaju szalunki wytwarza się z metalu, drewna bądź sklejki, a także zestawiać dwa a nawet trzy materiały. Z reguły jednakże korzysta się ze sklejki – głównie z takich gatunków drewna jak topola czy brzoza, a całą strukturę spajają łączniki, głowice ze aluminiowe bądź stalowe, narożniki i belki.

Wynajęcie szalunków – kto powinien skorzystać?

Firmy na co dzień parające się pracami budowlanymi mają swoje szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów, którzy planują planujących wybudować pojedynczy obiekt czy zespołów, które zazwyczaj świadczą odmienne usługi. Zakup wszelkich elementów koniecznych do skonstruowania szalunku byłby całkowicie nieopłacalny . Znacznie ekonomiczniejszym wyjściem jest wypożyczenie szalunków.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]