Popularne pokrycia dachowe – charakterystyka blach na rąbek

Jeśli potrzebujesz blachy na rąbek, zobacz tutaj.

Blachy na rąbek stojący to coraz częściej używana forma pokrycia dachowego. Jakie właściwości odróżniają ją od pozostałych pokryć dachowych? Czy opłaca się ich używać? Prezentujemy blachy na rąbek i sposoby ich zastosowania.

Panele dachowe na rąbek – trwałość i estetyka

Panele dachowe na rąbek zyskują coraz szersze uznanie, dlatego że idealnie godzą ergonomiczność z walorami estetycznymi. Pięknie prezentującą się i wytrzymałą blachę na rąbek stosuje się zarówno w przypadku nowych domów, jak i nieruchomości, w których niezbędna jest wymiana pokrycia dachowego. Ten materiał budowlany może być położony na dachach płaskich oraz dwuspadowych, ale też tam, gdzie więźba jest zawiła. Panele dachowe na rąbek są przywożone na teren budowy w formie niewielkich arkuszy. Znamionują się prostym oraz równocześnie szybkim montażem. Tego rodzaju pokrycie dachowe jest odporne na rdzę, wytrzymałe oraz świetnie współgra z różnymi stylami architektonicznymi (na przykład ze stylem minimalistycznym czy dworkowym).

Panele dachowe na rąbek – obniż wydatki związane z budową

Blacha na rąbek przewyższa standardowe dachówki pod względem solidności oraz użytej technologii. Panele te są wytwarzane z grubej blachy powleczonej specjalną warstwą, która gwarantuje osłonę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, jak np. opady bądź promieniowanie słoneczne. Blacha na rąbek jest sprzedawana w wielu wariantach, co umożliwia dobranie jej do specyficznej wizji projektanta. Nowoczesne pokrycia dachowe przyczyniają się też do zminimalizowania wydatków związanych z budową – zdecydowanie ograniczają liczbę ścinek, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Postanawiając o użyciu paneli dachowych na rąbek, warto kupić ten materiał wprost w sklepach firmowych.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08