Podpory stropowe – charakterystyka i główni producenci

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się ich używa? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich funkcja

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy rodzaj stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można zalać strop cementem i właściwe jego uformowanie. Istotną rolę pełnią także drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala korzystać z nich w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także moduły wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz wysoką jakością. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]