Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Szukasz sklejki szalunkowej Kraków? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Deski szalunkowe to najistotniejszy komponent szalunków. Tę rolę mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego materiału, jakkolwiek zwykle stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić budynki z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te jednak były kosztowne, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – przede wszystkim nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny dziś używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z różnych gatunków drewna – na ogół z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Spółki budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma oferuje także wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]