Drzwi i okna aluminiowe – stolarka lekka, wytrzymała i odporna na korozję

Chcesz kupić produkty MTS Dom? Sprawdź mtsdom.pl.

Aluminium jest metalem powszechnie wykorzystywanym w budownictwie, z którego często wytwarza się drzwi oraz okna, będące alternatywą dla tradycyjnej stolarki drewnianej czy tej z polichlorku winylu. Dotychczas drzwi i okna aluminiowe zazwyczaj zakładane były w biurowcach, w obiektach użyteczności publicznej oraz w bankach, jakkolwiek w ostatnich latach montuje się je także w domach prywatnych.

Zalety okien i drzwi aluminiowych

Dlaczego warto postawić na okna i drzwi aluminiowe?

Stolarka aluminiowa jest niezastąpiona, w przypadku budowy wielkopowierzchniowych konstrukcji. Stąd właśnie jest tak chętnie stosowana w projektach architektów drapaczy chmur – pozwala na budowę obiektów, w których przeszklenia tworzą pokaźną część elewacji. Ten typ budownictwa przyjął się też w budownictwie prywatnym – w ostatnich latach popularność zyskują domki, w których stosuje się okna oraz drzwi aluminiowe do konstrukcji przeszklonych ścian. Dzięki temu do pomieszczeń dociera więcej światła słonecznego, a mieszkańcy mogą napawać się widokiem otaczającego dom ogrodu.

Zasadniczymi plusami metalu jakim jest aluminium jest jego ogromna odporność na działanie wody i promieni słonecznych oraz korozję, a także jego lekkość i plastyczność. Umożliwia to konstrukcję ogromnych, solidnych ram dla powierzchni szklanych, często o stosunkowo nieszablonowych konturach. Wypada podkreślić, iż dzisiejsze produkty stolarki aluminiowej wyróżniają się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

MTS Dom – producent drzwi i okien aluminiowych

Rodzimy producent okien i drzwi aluminiowych, spółka MTS Dom z Niepołomic, funkcjonuje na rynku od przeszło dwóch dekad. Oferta spółki jest niezwykle bogata. To m.in. systemy okienno-drzwiowe, harmonijkowe i fasadowe. W asortymencie spółki MTS Dom znajdują się także systemy dodatkowe, jak balustrady z aluminium albo ramowe konstrukcje wypełnione siatką, montowane na oknach, witrynach i drzwiach, które tworzą barierę zabezpieczającą pomieszczenie przed insektami. Artykuły MTS Dom dostępne są w bogatej gamie kolorów, między innymi w palecie RAL i w kolorach strukturalnych oraz drewnopodobnych, w związku z tym swobodnie można wybrać odpowiednią barwę produktu do dowolnego projektu.

Lokalizacja firmy:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]