Budowa domów z bali – ciepłe i piękne domy

Skieruj się tutaj jeżeli potrzebujesz zamówić budowę domów z bali.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego typu buduje się z wykonanych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika budowania domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej prezentują się wyjątkowo ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. To właśnie z tego powodu domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które w zdecydowanej większości przypadków generują ogromne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą prawidłowo utrzymywane, przetrwają w świetnym stanie całe lata. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że też pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy z bali na ogół spotkać można na terenach górskich oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są obecnie popularne też w innych regionach naszego kraju. Bale są odpowiednio przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być spotykane we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Wybierając dom w technologii zrębowej, należy pamiętać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie ukażą się nieprzyjemne niespodzianki.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]