Budowa domów drewnianych – dom z drewna nie musi być nudny

Jeżeli chcesz zlecić budowę domów drewnianych przeszklonych, kliknij w to miejsce.

Bardzo dużo osób marzy o posiadaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się zrealizować to pragnienie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie dominowały domy mające kształt popularnego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się także wielkimi stratami energii. Dzisiaj wygląda to całkiem inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy z drewna, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy budowane z drewna to dzisiaj doskonały przykład na to, jak efektywnie można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak często nazywa się też styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają także innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór właściwych okien i solidne ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się na ogół w w jednej części naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt specjalistom

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie jest proste. Dlatego najrozsądniej jest zlecić to zadanie specjalistom. Dokładnie tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]