Blacha na dach zachowa swoje właściwości przez lata

Jeśli chcesz kupić blachodachówki, kliknij tutaj.

Blachodachówki to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Bez wątpienia ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich znakomity wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to też bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielo- oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co istotne, naprawdę trwałe.

Blacha na dach – cechy oraz zalety

Blacha dachowa wytwarzana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, a także wgniecenia będące następstwem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Właściwie dobrane warstwy lakieru są także odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż utrzymują one dobry wygląd nawet po wielu latach od montażu. By jednak cieszyć się tymi walorami, blachodachówki należy kupić w sprawdzonych sklepach – najlepiej wprost od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy naprawach starych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy budowaniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o znacznym nachyleniu.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08