Niezbędne rozwiązania dla automatyki – serwomechanizmy i silniki DC

Co powinieneś wiedzieć o silniki elektryczne producent?

Powszechne zastosowanie robotyki w rozmaitych gałęziach przemysłu oraz automatyzacja procesów magazynowych i logistycznych, wymusza poszukiwanie efektywnych rozwiązań z zakresu układów napędowych i sterowania. Rodzima firma Ultra Robotics odpowiada na to zapotrzebowanie proponując m.in. precyzyjne układy napędowe i sterowniki serwo od uznanych globalnych producentów.

Oferta Ultra Robotics – produkty ELMO Motion Control i Positec

Istniejąca od przeszło 15 lat na naszym rynku spółka Ultra Robotics jest dystrybutorem silników DC, motoreduktorów (DC, BLDC i AC), jak również przekładni planetarnych i falowych wytwarzanych z najwyższej klasy materiałów przez cenionych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znaleźć można produkty niemieckiej firmy Harmonic Drive, wytwarzającej dokładne kompaktowe serwonapędy cechujące się ogromną solidnością oraz żywotnością. Wytwarzane przez Harmonic Drive napędy oraz przekładnie stosuje się m.in. w produkcji wyposażenia medycznego, robotów przemysłowych czy frezarek, a za sprawą możliwości ich użycia w najtrudniejszych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, stosuje się je także w kriogenice, lotnictwie oraz kosmonautyce.

Ultra Robotics jest także dystrybutorem produktów marki ELMO Motion Control z Izraela, znaną z najmniejszych sterowników serwo na świecie (napędy Platinum Twitter), które cechują się wysoką mocą obliczeniową z dużymi zasobami pamięci, szeroką obsługą informacji zwrotnych i wysoką przepustowością, a ich sprawność oscyluje na poziomie 99% także przy niewielkich wymiarach. Natomiast jej serwonapędy z linii GOLD świetnie sprawdzają się w skrajnych warunkach, w tym nie tracą funkcjonalności przy wystawieniu na silne wibracje i wstrząsy mechaniczne, znacznej wilgotności (nawet do 90-95%), jak również przy szoku termicznym, gdy odchylenie temperatur może wahać się od -40 do +70 °C.

Firma Ultra Robotics dostarcza również rozwiązania od Eisele Antriebstechnik GmbH, Bodine Electric Company, Sesame Motor Corp oraz Positec.

Lokalizacja firmy:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]