Multiswitch kaskadowy – łatwe skalowanie sieci

Dowiedz się, gdzie kupić multiswitch kaskadowy, wejdź na telmor.pl.

Instalacje komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy określona instalacja będzie odpowiednia, świadczy mnóstwo czynników. Musi rzecz jasna być bezpieczna oraz gwarantować wysoką czytelność przesyłanych sygnałów, ale równie istotna jest opcja łatwego jej skalowania. Wykonanie nowych połączeń nie może być związane z koniecznością wykonywania trudnych prac – przez to pozostali abonenci nie byliby w stanie przecież przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Szczęśliwie stworzone zostały urządzenia, z którymi powiększenie sieci będzie łatwe oraz nieuciążliwe dla odbiorców – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat wymagane jest przepisami.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie skalowanie instalacji. Jest to pudełko z umieszczonymi na rantach wtyczkami i złączami, do jakich podłączane są kable. Jeśli niezbędne jest poszerzenie sieci – między innymi wtedy, kiedy kolejny odbiorca zamówił usługę – musimy jedynie umieścić kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać różne liczby złączy dla abonentów – najmniejsze moduły tego typu mają 8 gniazd, jednak u dostawców dostępne są także multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 złączami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest rzecz jasna ilość gniazd – dla małych budynków nie musi przekraczać 8, ale w większych domach należy rzecz jasna zastosować urządzenia o wyższej ilości złączy. Bardzo istotna jest również separacja między wejściami a złączami – w ogromnej mierze wpływa bowiem na jakość sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe wykazują separację wynoszącą trzydzieści db. Będzie to ważne przede wszystkim w sieciach telewizyjnych niektórych dostawców cyfrowych.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]