Jak funkcjonują instalacje teletechniczne?

Na tej stronie otrzymasz rzetelną pomoc fachowca w zakresie przygotowania instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to rozbudowana infrastruktura w której zakres wchodzi mnóstwo różnych sprzętów – od najprostszych po zaawansowane technicznie. W naszym kraju działają specjalistyczne podmioty, które zajmują się obsługą sieci RTV. Sprawdźmy jakie usługi są w ten sposób dostępne i jakie są główne komponenty instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – anteny naziemne i LNB – konwertery SAT

Instalacje teletechniczne obejmują urządzenia takie jak: anteny naziemne, maszty antenowe, wzmacniacze masztowe, wzmacniacze kaskadowe, węzły optyczne. W sprzedaży dostępne są również wzmacniacze budynkowe, kable światłowodowe, urządzenia DVB-S/S2 i cyfrowe stacje czołowe. Urządzenia tego typu zakładane są na nieruchomościach, w szpitalach i wieżowcach. Firmy specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się natomiast między innymi rozplanowywaniem instalacji i produkowaniem konkretnych modułów. Sieci teletechniczne opierają się na najlepszych komponentach i profesjonalnym montażu – stąd zalecana jest pomoc fachowców.

Instalacje teletechniczne – kluczowa opieka gwarancyjna

Niezbędne jest również, by sieci kablowe były zgodne z stanowionymi przez prawo warunkami technicznymi jakim powinny odpowiadać nieruchomości i ich położenie. Dlatego potrzebna jest kompleksowa opieka fachowych przedsiębiorstw, które dostarczą odpowiednie rozwiązania a także dobiorą najlepsze moduły dobrane do potrzeb konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne często wymagają także napraw, a zatem bardzo istotna jest opieka producenta. Korzystają z niej z reguły inwestorzy budowlani.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]