Wakacje inne niż wszystkie – aktywne wyprawy w góry

Korzystna oferta wycieczek dla aktywnych znajduje się tu.

Wyróżnia się dwie kategorie ludzi: pierwsi lubią wolne dni spędzać na miłym lenistwie, a drudzy każdy dzień wolny pragną zaplanować sobie tak, by zrobić coś szczególnego, czego dotąd nie przeżyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne szykują ciekawe propozycje wypraw dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – kapitalna okazja, by zdobyć kolejne umiejętności

Aktywne wyprawy to pieczołowicie zorganizowane kilkudniowe wycieczki dla tych, którzy pragną poznać różne regiony Polski i świata z całkiem innej perspektywy. Plan takich wycieczek jest naszpikowany niesamowitymi atrakcjami, których zwykły turysta nie zazna z pozycji wygodnego fotela na ganku dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to też doskonała sposobność, by zdobyć dodatkowe umiejętności, bo nieraz wiąże się ze instruktażami niezbędnymi do opanowania mechanizmów przetrwania na określonym terenie. Na wycieczce w góry można między innymi dowiedzieć się, jak posługiwać się czekanem i rakami czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się procedury survivalu, a także tego, jak postępować w groźnych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, czyli np. w przypadku lawiny. Należy też podkreślić, że taka wyprawa w góry pełna jest skomplikowanych wyzwań wymagających zaufania i kooperacji między uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Wycieczki dla aktywnych – dokąd można się wybrać?

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas świetnej kondycji fizycznej, to zwłaszcza wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 główne szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą też wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i zwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Katanię, Trapani oraz Palermo. Ale Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla początkujących globtroterów – bez trudu dadzą sobie rade również w czasie wycieczki w Himalaje albo na Wyspy Komodo.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]