Raport danych pozafinansowych – standard, którego warto przestrzegać

Więcej o przygotowaniu raportu danych pozafinansowych na www.pracowniaregister.pl/raporty/.

Raporty danych pozafinansowych bywają coraz częściej przygotowywane przez najróżniejsze przedsiębiorstwa. Na ich opracowanie najczęściej decydują się wiodące korporacje – publiczne koncerny oraz światowe firmy, jednak docenia się je też w trochę pomniejszych przedsiębiorstwach. Najpopularniejszym typem raportu danych pozafinansowych okazuje się CSR, czyli raport odpowiedzialności socjalnej. Z danych, które w nim znajdziemy możemy wyczytać przykładowo jak rozkładają się proporcje kobiet i mężczyzn w zarządzie, jak istotna jest dla niej ekologia i w które akcje społeczne się angażuje. Czemu jednak opłaca się opracować raport danych pozafinansowych? O czym wiedzieć przy jego wydaniu, aby dał oczekiwane skutki?

Raport danych pozafinansowych – zalety

Na raport danych pozafinansowych warto postawić przede wszystkim ze względu na postrzeganie przedsiębiorstwa. Publikując raport CSR kreujemy image firmy odpowiedzialnej, a to ma wpływ tak na wzrost liczby klientów, jak i brak problemów z przyznaniem późniejszych dotacji. Raport danych pozafinansowych poza tym pozwala na stworzenie więzi z lokalnymi społecznościami oraz władzami, a to okazuje się niezwykle ważne dla wszystkich firm – tak niewielkich przedsiębiorstw, jak i ogólnoświatowych holdingów.

Raport danych pozafinansowych – której firmie powierzyć?

Stworzenie raportu danych pozafinansowych da oczekiwane efekty tylko wtedy, gdy jego wyniki opublikujemy w przystępnej wizualnie formie. Z tego względu po przygotowaniu informacji, dobrze powierzyć przygotowanie publikacji raportu sprawdzonej agencji graficznej. Przez to potencjalni kontrahenci szybko znajdą najistotniejsze informacje, a to w dużym stopniu wpływa na ich zdanie o firmie. Nie zapominajmy także, iż raport danych pozafinansowych będzie częścią strategii kształtowania wizerunku marki – musi zatem nawiązywać do wydawanych przez nią pozycji promocyjnych.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]