Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Tutaj uzyskasz więcej szczegółów o Photoshop digital painting.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku starają się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży filmowej lub gamingowej, bowiem te sektory rozrywki do kreowania postaci czy świata przedstawionego wykorzystują najczęściej zaawansowane oprogramowanie. Wiedząc o tym ogromna grupa młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu sięga po najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Digital painting – jakie programy można wykorzystać?

Jest sporo programów używanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż został opracowany jako narzędzie do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym softwarem game devów oraz artystów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak m.in. Corel Painter, Krita czy GIMP, w których przy wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane akwarelą, farbami olejnymi lub gwaszem. Digital painting daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież uzupełniać!

Wybierz kurs digital paintingu online z opcją konsultacji z twórcą kursu

Właściwie nauka malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze kroki można postawić samodzielnie, jednak żeby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać potrzebne metody używania pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, rekomendujemy wykupić kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozmaitych video kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z autorem kursu.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]