Właściwości polietylenu i jego zastosowanie w produkcji artykułów foliowych

Jeśli chcesz zamówić worki na pojemniki, koniecznie sprawdź globalhygiene.pl/artykuly-foliowe/.

Folia z polietylenu to surowiec, bez którego nie wyobrażamy sobie obecnie życia. Produkuje się z niej nie tylko worki stosowane w mieszkaniach, ale również artykuły foliowe, które wykorzystuje się między innymi w sektorze spożywczym.

Z czego wykonuje się worki foliowe do skrzynek euro?

Polietylen, czyli polimer etenu, stosowany jest często w produkcji przemysłowej. Najczęściej spotykana jego forma to prawdopodobnie worki na śmieci. Do ich produkcji wykorzystuje się zarówno polimer etenu o wysokiej gęstości (oznaczany skrótem HDPE), jak i polimer etenu niskiej gęstości (LDPE). HDPE cechuje się wyższą odpornością mechaniczną oraz wytrzymuje wyższe temperatury, ale jest mniej przezroczysty. Z folii tego typu produkuje się między innymi wytrzymałe worki na śmieci. Natomiast LDPE jest bezzapachowy, przejrzysty oraz stosunkowo miękki, a przez to niezwykle elastyczny. Nie jest tak odporny na znaczne temperatury, lecz w tych niskich utrzymuje swoją elastyczność. Przydaje się to w sektorze spożywczym, przede wszystkim tam, gdzie magazynuje oraz transportuje się zamrożone artykuły. Na potrzeby branży spożywczej z LDPE wytwarza się worki na mięso euro, które pasują do skrzynek w wielu rozmiarach. Co ważne, worki z takim przeznaczeniem powinny mieć atesty dopuszczające je do styczności z artykułami żywnościowymi.

Pozostałe artykuły foliowe z polimeru etenu

Z polimeru etenu wyrabia się też masę innych artykułów dla przeróżnych gałęzi przemysłu. To przykładowo wszelkiego rodzaju pojemniki, zakrętki, transparentna folia pakunkowa (również ta termokurczliwą), a nawet żagle i wytrzymałe żyłki. Jest to też surowiec, z którego Global Food Hygiene – polski producent odzieży ochronnej – zaprojektował przezroczyste, antystatyczne peleryny jednorazowego użytku dla branży fryzjerskiej. Peleryny wytwarzane są z folii LDPE w pięciu kolorach i w dwóch rozmiarach, a sprzedawane są w postaci praktycznej rolki ze zrywkąpasującej do dozowników.

Lokalizacja firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]