Szybka kawa wysokiej jakości – kapsułki do ekspresu

Dowiedz się, gdzie zamówić kapsułki kawy do ekspresu, wejdź na cafessima.pl.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy jednakowo dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie przygotowaną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego wzięta od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki z kawą? W zasadzie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podstawienie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są kosztowne – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to również nie jest znaczny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kawiarni, jest to często ok 20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich znaczną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek tylko od danego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Obecnie do większości popularnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można kupić pasujące kapsułki.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]