Środki odkażające – pozbądź się bakterii i wirusów

Profesjonalne środki dezynfekujące pozwalają zachować czystość rozmaitych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Czemu warto się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – działanie i ich skład

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub działać negatywnie na organizm człowieka. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków dezynfekujących zazwyczaj wchodzi czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, alkohol, chlor, poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, a także sporo innych komponentów. Do często używanych środków należą żele, płyny w sprayu, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych) oraz chusteczki do dezynfekcji.

Przeznaczenie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, na stołówkach, w kuchniach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania toalet, podłóg, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, maszynek do mięsa, sztućców, krajalnic oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]