Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Na skyshutters.pl/realizacje/ znajdziesz realizacje z wykorzystaniem shuttersów w sypialni.

Szutersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się na ogół z domami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okiennic można wykorzystać też w europejskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż modne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych wpadających do pokoju

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, co powoduje, iż rewelacyjnie uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bo to w salonie domownicy przesiadują po wiele godzin w trakcie dnia, a także przyjmują tu gości. Dlatego więc wypada zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale również komfortowe. Dowolność zmiany stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczenia, co umożliwia m.in. lekkie jego ściemnienie, jeśli chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego zaciemnienie, gdy chcemy obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj łatwe czyszczenie

Możliwość kontroli przenikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże też z innego powodu – dzięki nim da się efektywnie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która ma wszak ogromny wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie zimy dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, a w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. Poza tym okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również znakomite rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu niż w fałdkach firan, a ich mycie jest niezmiernie łatwe i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się też w pokoju dziecięcym, w łazience czy w kuchni.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]