Praktyczne i dekoracyjne funkcje listw podłogowych

Potrzebujesz listwy podłogowej? Skieruj się tu.

Z pozoru są niewiele wnoszącym elementem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne przeciągnięcie przewodów i ochraniają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający argument, aby nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i doskonale komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeśli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]