Najważniejsze cechy anteny telewizyjnej

Potrzebujesz anteny telewizyjnej? Kliknij tutaj.

W przeważającej większości domów znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, należy zainwestować także w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – co można znaleźć w sprzedaży?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej niezwykle szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T , jak również anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne obecnie w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie prostotą instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, charakteryzują się też wyjątkową wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych doskonałej jakości przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej zakupie?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zastosować. Warto pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na bardzo dużo czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników szybko znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]