Łańcuchy samochodowe – rodzaje i zastosowanie

Łańcuchy na koła kupisz na https://ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14.

Łańcuchy samochodowe w dużej mierze poprawiają przyczepność samochodu w ekstremalnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, zwłaszcza na spadzistych podjazdach. W niektórych krajach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok (tak jest między innymi w Norwegii, Bułgarii i Turcji), w innych zaś są one niezbędną częścią wyposażenia auta jedynie w sezonie zimowym (takie prawo obowiązuje na przykład we Włoszech, w Hiszpanii, Niemczech i Polsce). Jak jednak typy łańcuchów na koła można kupić?

Typy łańcuchów na koła

Łańcuchy samochodowe klasyfikujemy najczęściej mając na względzie ich zastosowanie. Rozróżniamy typy stworzone z myślą o stosowaniu w pojazdach osobowych, terenowych, ciężarowych i dostawczych, jak również w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się także mocowaniem, które musi być dostosowane do rodzaju felgi, motywem zaplotu oraz przekrojem i grubością ogniwa (zazwyczaj jest to kształt rombowy ukośny). Różne są również materiały, z których produkuje się łańcuchy samochodowe. W dzisiejszych czasach producenci używają przede wszystkim stali tytanowej lub manganowej.

Prowadzenie pojazdu z łańcuchami na koła

Zakładanie łańcuchów samochodowych wymaga pewnych umiejętności i za pierwszym razem może być źródłem znacznego stresu. Żeby go uniknąć, należy potrenować tę czynność w garażu bądź na placu manewrowym. Sama prowadzenie pojazdu z łańcuchami wymaga nieco innej techniki. Należy wystrzegać się jazdy po odśnieżonych drogach, przekraczania prędkości 50 km/h i buksowania kół. Stosując łańcuchy samochodowych, trzeba też obowiązkowo sprawdzać ich ułożenie oraz napięcie – tym sposobem unikniemy ich wczesnego zużycia i tym samym wydłużymy czas ich eksploatacji.

Lokalizacja firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]