Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Jeśli szukasz lamp solnych, koniecznie wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Niewielkie ozdoby z kamienia i innych minerałów od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozlicznych wycieczek po Polsce, a niekiedy nabywamy pod wpływem impulsu, ponieważ pasują do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Rzadko jednakże są to rzeczy funkcjonalne – z reguły to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania przedmiotów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej z reguły lampy, ale także inne narzędzia.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne ładnie się prezentują i bez większych przeszkód można je dobrać do wystroju wnętrza, bowiem kupimy je w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bo nie ma kamieni o takim samym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze cechują się chropowatą, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się produkowaniem tych lamp, nadają im finezyjne formy, na przykład sześcianu czy też walca.

Lampa solna a wytwarzanie ujemnych jonów

Powszechnie sądzi się, że lampy solne mają pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania ujemnych jonów, które równoważą te wyzwalane przez wszechobecna elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu między innymi ludziom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest kojący i przyjemny, dlatego poleca się nabycie ich ludziom cierpiącym na stres lub brak snu, bowiem przy nich można skuteczniej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniczki na biżuterię i cudowne świeczniki, a pokaźne bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii i aranżacji domów.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]