Jakie właściwości mają lampy solne?

Sklep lampy solne. Więcej szczegółów na ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały kolosalną popularność. Trzeba przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, zapewniającym przytulną atmosferę. Ale czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić też korzyści rekonwalescencyjne?

Czym są lampy solne

Lampy solne to nie tylko śliczne dekoracje wnętrz, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, wydobytych z kopalni, a potem wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest włączona, nadaje ciepłe, delikatne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub zarazki. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie lub też kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości zdrowotne posiadają lampy solne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy uważają, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko modne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również możliwe źródło zdrowia oraz właściwego samopoczucia.

Lokalizacja firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]