Historia pierścionków zaręczynowych

Jeśli szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków, koniecznie wejdź na https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Kiedy znajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Przedtem jednakże następuje ta wymarzona przez wiele kobiet chwila – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – obyczaj od wielu wieków

Sprezentowanie kobiecie pierścienia to niesłychanie stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają kształt koła, które symbolizuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, że od tego palca prowadzi żyła prowadząca prosto do serca, zwana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Z początku sporządzano je z konopi, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, głównie żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze złota bądź srebra obdarowywano jedynie wtedy, kiedy mężowie chcieli pokazać swoją całkowitą ufność do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, drogimi kamieniami i złotem, aczkolwiek surowce te w rzeczywistości powszechnie wykorzystuje się do ich tworzenia zaledwie od kilku wieków, natomiast znamienny przyrost ich uznania można spostrzec w XX w.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście wymarzona biżuteria na oświadczyny to pierścionek z platyny z pokaźnym diamentem, jednakże potencjał swobodnego dobierania przeróżnych metali i kamieni jest ogromny. Oprócz diamentów wykorzystuje się szafir, rubin czy topaz. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, jak również drewno, jednak ciągle na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i przeróżnych typów złota (żółtego, czerwonego i białego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przeświadczenie, iż narzeczony winien wydać na niego przynajmniej dwukrotność swojej wypłaty. Cena zakupu zależna jest od rozmaitych elementów: surowca, użytego kamienia, ilości karatów czy wzoru, w związku z tym każdy odszuka piękny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem miłości oraz zaangażowania, dlatego jego cena nie ma większego znaczenia. Kluczowe jest to, czy będzie się podobał naszej przyszłej żonie.

Lokalizacja firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]