Ekspres do kawy Jura – którą linię wybrać?

Wybór odpowiedniej kawy nie zapewnia przygotowania najlepszego napoju. Aby zachwycić gości świetnym aromatem kawy, powinniśmy zadbać o właściwą metodę zaparzania, jak również sprzęt, który pozwoli na wypracowanie odpowiedniego ciśnienia i ciepłoty wody. Pamiętają o tym projektanci z firmy Jura, którzy od niemal dziewięciu dekad oferują klientom świetne ekspresy, które mogą być stosowane zarówno przez miłośników dobrej kawy, jak i profesjonalnych baristów. Czemu więc warto postawić na produkty tej firmy? Jakie dobre strony ma ekspres do kawy Jura? Jak wybrać sprzęt właściwy dla naszych oczekiwań i uniknąć problemów w jego użytkowaniu?

Ekspres do kawy Jura dla baristów

Jura ceniona jest szczególnie z uwagi na wytwarzane przez siebie ekspresy dla zawodowych baristów. Ci często sięgają po wyroby tej firmy, gdyż okazują się niezawodne, zaś ich budowa pozwala na przygotowanie rozmaitych typów kaw – także tych, których nie można przygotować bez spienienia mleka. Marka Jura przygotowała dla profesjonalnych baristów mnóstwo typów ekspresów, które należą do kilku linii – na przykład Classic, GIGA PROFESSIONAL oraz XJ, zaś każda z nich cechuje się odmiennym poborem wody i opcjami przygotowania napojów.

Domowe ekspresy do kawy Jura

Chociaż sporo produktów marki kierowanych jest do zawodowych baristów, ekspres Jura bez przeszkód może być również stosowany w mieszkaniu. Zwłaszcza, iż w jej katalogu znajdziemy wiele ekspresów, które stworzone są akurat do użytku w kuchni. Szczególnie dobrze sprawdzają się urządzenia z linii
C, J lub ENA, bo wyróżniają się nieskomplikowaną budową oraz wieloma funkcjami umożliwiającymi zaparzenie doskonałej kawy. Dobrze także zaznaczyć, że firma proponuje także akcesoria, które ułatwią zrobienie bardziej nietypowych rodzajów tego naparu oraz konserwację ekspresów.